Local Sync

[english]

Local Sync umožňuje zabezpečenou synchronizaci dat (úkoly, poznámky, kategorie, kontakty, soubory a kalendář) mezi Androidem a Microsoft Outlookem 2007 (a vyšším) pomocí WiFi nebo USB kabelu.

Instalační balíček pro Android obsahuje aplikace Simple Notes a Simple Tasks umožňujících správu poznámek a úkolů a součásti synchronizace.

Úplné instrukce jsou k dispozici v anglickém jazyce zde.

Systémové požadavky

Instalace

Popis

Instalátor pro Android nainstaluje do zařízení aplikace

Pro zprovoznění synchronizace je potřeba Android spárovat s PC. Nejjednodušší metoda je sken QR kódu. Další možnost je spustit aplikaci Local Sync - Spárovat s PC, vyplnit IP adresu či jméno hostitele a port (tyto informace jsou zobrazeny ve stavové liště v PC aplikaci).

Synchronizace se spouští stiskem tlačítka Sync! v Android aplikaci Local Sync.

Kontakty jsou synchronizovány na standardním Androidu do účtu Local Sync a při vytváření kontaktu v telefonu musí být samozřejmě vybrán účet Local Sync. V aplikaci kontakty je potřeba aktivovat zobrazení kontaktů účtu Local Sync.

V zařízeních s proprietárními úpravami aplikace pro správu kontaktů je možné, že kontakty nebudou zobrazeny a/nebo je nebude lze editovat či vymazat.

Obrázek kontaktu se synchronizuje do Androidu jen pokud nebyl kontaktu obrázek ještě přiřazen.

Data (Poznámky, Kontakty, Úkoly) v Outlooku jsou odstraňována do složky Odstraněná pošta.

Tipy k používání

IP adresa PC se změní

Pokud se změní IP adresa PC a nelze synchronizovat lze jednoduše změnit IP adresu v Androidu - buď skenováním QR kódu z hlavní obrazovky Local Sync (provede se automaticky), nebo v konfiguraci daného PC se zmáčkne tlačítko s obrázkem propojení a ručně se změní IP adresa. Není nutné rušit párování a párovat Android s PC nově.

Limitace